XIV edycja Konkursu Recytacji Poezji w Języku Angielskim

Uwaga Konkurs!

Odbędzie się kolejna już XIV edycja Konkursu Recytacji Poezji w Języku Angielskim.  Najlepsi recytatorzy eliminacji szkolnych będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu.

Kryterium doboru repertuaru stanowi dostosowanie go do wieku, możliwości, tematu przewodniego i osobowości uczestnika. Tematyka przewodnia „Money” związana może być z zakupami, oszczędzaniem, wydawaniem pieniędzy.

CELE KONKURSU:

• Popularyzowanie literatury anglojęzycznej.
  • Wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań.
  • Rozwijanie poczucia estetyki poprzez piękno słowa mówionego.
  • Promowanie osiągnięć oraz nagradzanie wysiłków uczniów i nauczycieli.
  • Promowanie idei oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi w związku z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania w dniu 31 października.

Konkurs ma formę on-line.

Uczniowie zgłaszają chęć udziału swoim nauczycielom języka angielskiego, którzy dołożą wszelkich starań, aby wesprzeć wysiłek i zaangażowanie ucznia.

W dalszej części wspólnej pracy należy do 22 października 2021 r. przesłać drogą mailową:

• tekst prezentowanego utworu,
  • zgodę rodzica,
  • link do filmu na kanale YouTube
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

na jeden z podanych poniżej adresów:

rhajduk.sp12tm@gmail.com

agapromins@gmail.com

Zasady dotyczące nagrań konkursowych:

1. Nagranie recytacji należy zamieścić na swoim prywatnym kanale YouTube, jako niepubliczny lub publiczny (nie prywatny).
  2. Link do filmu z recytacją należy wpisać w formularzu zgłoszeniowym.
  3. W opisie filmu zamieszczonego na YouTube należy podać: imię i nazwisko uczestnika, kategorię wiekową, nazwę szkoły, tytuł zamieszczonego utworu.
  4. Film musi być nakręcony pionowo w postaci jednego statycznego ujęcia powszechnie dostępnym sprzętem (telefonem, tabletem, kamerą).
  5. Nagrania, w których zauważona zostanie ingerencja w wideo oraz dźwięk (montaż, obróbka dźwięku itp.) nie będą oceniane w konkursie.

Kategorie wiekowe:

I kategoria  klasy I – II

II kategoria  klasy III – IV

III kategoria  klasy V – VI

IV kategoria klasy VII - VIII

Czas prezentacji:

I kategoria wiekowa- do 1,5  minuty  (minimum 15 wersów)

II kategoria wiekowa- do 2  minut (minimum 20 wersów)

III kategoria wiekowa- od 2 do 3 minut (minimum 25 wersów)

IV kategoria wiekowa- od 3 do 4 minut (minimum 30 wersów)

UWAGA:

Prosimy o niewspomaganie się rekwizytami i ruchem scenicznym.

Prosimy patrzeć prosto w obiektyw, aby Jury miało pewność, że tekst jest recytowany, a nie czytany.