ZGODA RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW NA UDZIELANIE POMOCY LOGOPEDYCZNEJ

wtorek1030-1530SP 12
środa1030-1530SP 12
czwartek1200-1530SP 12
piątek1100-1500(1330 - 1500 Przedszkole nr 7)

» Logopeda radzi

Tematyka artykułów:

1. O rozwoju mowy dziecka
  2. Jak wspomagać rozwój mowy
  3. O wadach mowy i ich przyczynach
  4. Ćwiczenia ułatwiające poprawną wymowę
  5. Jąkanie -wskazówki dla rodziców

“W przedszkolu i szkole- czas na szumki”

W dniu 29 maja br. w  naszej szkole odbyły się w warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców
pn:“W przedszkolu i szkole- czas na szumki”. Uczestnicy zdobyli kolejną porcję wiedzy i umiejętności związanych z powstawaniem i prawidłową wymową głosek. Oprócz poważnych ćwiczeń było jak zawsze sporo śmiechu i zabawy.

Spotkanie było ostatnim z cyklu warsztatów zaplanowanych w ramach innowacji logopedycznej pn:“Tomaszowskie szkół gadanie”. W sumie,  na terenie  szkół uczestniczących w projekcie odbyło się sześć warsztatów dla dzieci i rodziców, w tym cztery obejmujące ćwiczenia związane z najczęściej występującymi zaburzeniami mowy (seplenienie, reranie, niepłynność mówienia).

-“Trudna-nietrudna głoska R”

- “Idzie wąż wąska dróżką- ćwiczymy głoski syczące”

-  “W przedszkolu i szkole- szumki”

-  “Tylko spokojnie! czyli jak usprawnić płynne mówienie”

zajęcia

Dziękujemy za udział w warsztatach i wspólną zabawę- Realizatorki innowacji.

Warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców

W piątkowe popołudnie, 15 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 13 panie logopedki: Katarzyna Bartylak i Katarzyna Pieńczak przeprowadziły zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej pod nazwą „Gimnastyka buzi i języka”.  Spotkanie stanowiło kolejny, ale nie ostatni etap innowacji „Tomaszowskie szkół gadanie”, którego  panie są autorkami realizatorkami.

Dzieci z tomaszowskich szkół i przedszkoli oraz ich rodzice wybrali się tego dnia w niesamowitą podróż pełną zabaw słuchowych, oddechowych oraz motoryki narządów artykulacyjnych. Warsztaty miały charakter wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem, która dla obu stron okazała się dużą frajdą.

Wszystkim  uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy. Wasze zaangażowanie i uśmiech były dla nas wspaniałą zapłatą za trud włożony w przygotowanie warsztatów.

Realizatorki innowacji