Alicja Łakomska

godziny pracy w roku szkolnym 2019/2020:

poniedziałek800-1200
wtorek800-1200
środa1130-1530
czwartek800-1300
piątek800-1300

Katarzyna Dębska

godziny pracy w roku szkolnym 2019/2020:

poniedziałek 1100 - 1530
środa730 - 1130

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż”

(Janusz Korczak)

Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno - wychowawczej prowadzonej w szkole, współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie (Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne, Poradnie Specjalistyczne, Policja, Ośrodki Pomocy Społecznej, Sądy Rodzinne, Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze).

Głównym partnerem w pracy pedagoga jest UCZEŃ!

Zadania pedagoga szkolnego to między innymi:
  • Diagnozowanie środowiska uczniowskiego i rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów.
  • Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  • Podejmowanie i wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych.
  • Wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli.
  • Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji.
Czego najczęściej oczekuje uczeń w kontaktach z pedagogiem?

Najczęściej poruszane problemy to:

• trudności w nauce
  • brak akceptacji przez grupę rówieśniczą
  • kłopoty osobiste i rodzinne
  • niska samoocena
  • potrzeba rozwijania indywidualnych zdolności
  • okres dojrzewania
Uczniu, zwróć się do pedagoga gdy:
  • czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
  • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
  • masz problemy rodzinne
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
  • chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Rodzicu zwróć się do pedagoga, gdy:
  • niepokoi Cię zachowanie dziecka
  • zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się
  • chcesz porozmawiać o dziecku i waszych relacjach
  • potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania
  • masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się po pomoc
  • znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej

ZAPRASZAM. POSTARAM SIĘ POMÓC.

dzieci - grafika