Baza sportowa szkoły

Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 12

Kubatura hali basenu: 454,98m2 (4 tory pływackie o głębokości: 90-180cm). Zaplecze: pokój ratowników, przebieralnie i szatnie.

Na wyposażenie pływalni składają się:

• deski pływackie (płaskie i „ósemki”),
  • zabawki do zatapiania, walce z gąbki, „makarony”,
  • zestaw-torba WOPR ze specjalistycznym wyposażeniem.
Bieżnia i kompleks boisk Orlik

Profesjonalna, trzytorowa bieżnia okólna otaczająca kompleks boisk Orlik została oficjalnie oddana do użytku 19.09.2022r. Wyposażona jest dodatkowo w przedłużoną, czterotorową prostą (100m dł.), skocznię w dal i rzutnię do pchnięcia kulą.

Rozbudowa szkolnego zaplecza sportowego była możliwa dzięki wygranej projektu „Aktywna Dwunastka” w głosowaniu TBO 2020 w kat. „Projekty infrastrukturalne”. Inicjatywa zyskała wówczas poparcie ponad 2600 osób.

Kompleks boisk Orlik to boisko piłkarskie z nawierzchnią w postaci sztucznej trawy i boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej do gry w koszykówkę i piłkę siatkową. Obiekt jest oświetlony i ogrodzony siatką.

Sala gimnastyczna

Sala o kubaturze 160,89 m2 wyposażona jest w:

• podstawowy sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych, są to: skrzynia gimnastyczna, kozioł, materace, drabinki, piłki lekarskie w różnych rozmiarach i wagach;
  • piłki do wszystkich gier zespołowych;
  • ruchome kosze do gry w koszykówkę;
  • pachołki, tyczki, i treningowe minipłotki piłkarskie;
  • specjalistyczny sprzęt do nauki gry w piłkę siatkową;
  • komplet sprzętu do gry w unihokeja;
  • drobny sprzęt sportowy, w tym: zestaw do ringo, koła hula-hop, liny do przeciągania, taśmy fitness, kijki nordic walking.

Zaplecze sali stanowią dwie przebieralnie.

Sala korekcyjna

Sala korekcyjna to pomieszczenie o kubaturze 37,54m2. Jej wyposażenie stanowi sprzęt umożliwiający prowadzenie ćwiczeń korekcyjnych, rehabilitacyjnych i fitness:

• klocki piankowe do zabaw ruchowych,
  • 2 zestawy drabinek i zjeżdżalni do ćwiczeń zwinnościowych,
  • piłki gumowe, piłki-skoczki, laski i wstążki gimnastyczne, wałki piankowe do masażu, szczudła korekcyjne,
  • maty, podkładki i piłeczki sensoryczne,
  • zestaw do minipiłki koszykowej.