XI Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim

7 grudnia 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Szkoła Języka Angielskiego BINGO SCHOOL zorganizowały XI Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim. Temat tej edycji Konkursu „Polish poems In English” miał charakter patriotyczny i wpisał się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy Konkursu wyłonieni we własnych szkołach drogą eliminacji wewnętrznych recytowali w języku angielskim wiersze polskich poetów.

Patronat nad Konkursem objął Pan Marcin Witko Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Do Konkursu zgłoszono 33 uczniów z 14 szkół. Uczniowie przygotowani zostali przez 17 nauczycieli języka angielskiego.

Prezentacje uczestników miały charakter otwarty i stanowiły doskonałą lekcję języka angielskiego dla wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej Ośrodka Kultury TKACZ. Uczestnicy Konkursu podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe.

W najmłodszej kategorii wiekowej klas 1 – 2, zaprezentowało się 9 uczestników z 7 szkół. Po prezentacjach uczniów klas 1 – 2 wszyscy goście oraz uczestnicy mogli skosztować pysznych ciast i napojów ufundowanych przez rodziców uczniów oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 12, Firmę Cukierniczą Birski, Piekarnię – Cukiernię w Zawadzie.

W części drugiej Konkursu, w kategorii klas 3 – 4, udział wzięło również 9 recytatorów z 8 szkół. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wystąpiła grupa teatralna „Gadu – gadu” ze Szkoły Podstawowej nr 12 przygotowana przez p. Beatę Milczarek i p. Wojciecha Milczarka w autorskim spektaklu słowno – muzycznym o Lechu, Czechu i Rusie. Doskonała reżyseria, scenografia, kostiumy, świetna oprawa muzyczna i mistrzowskie wykonanie młodych aktorów podkreśliły charakter Konkursu i trafiły w gusta wszystkich zgromadzonych w sali.

Do trzeciej części w kategorii klas 5 – 6 zgłoszonych zostało 15 uczniów z 11 szkół. Recytatorzy z tego przedziału wiekowego zaprezentowali znacznie trudniejszy repertuar. Występy rozpoczęła „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” – „A Song about the Soldiers of Westerplatte” K.J. Gałczyńskiego, a zakończyła „Rota” – „The Oath” M. Konopnickiej.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu, nad którymi pracowało Jury Konkursu w składzie: p. Angelika Przybysz – lektorka BINGO SCHOOL, p. Agnieszka Nejman – lektorka BINGO SCHOOL oraz p. Marcin Wilk – konsultant Wydawnictwa Oxford University Press, wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów Konkursu. Każdy uczestnik, goście, nauczyciele otrzymali słodkie rogale ufundowane przez firmę Chipita Poland.

Na zakończenie Jury przekazało wyniki i nastąpiło uroczyste wręczenie podziękowań nauczycielom i sponsorom, dyplomów i nagród uczestnikom Konkursu.

W XI Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji w Języku Angielskim zostali nagrodzeni i wyróżnieni następujący uczniowie:

w kategorii klas 1 – 2:

I miejsce – Oliwia Bożyk, Szkoła Podstawowa w Komorowie (n-l Małgorzata Ksyt),

II miejsce – Zuzanna Bernacik, Szkoła Podstawowa nr 10 (n-l Emilia Skwarczyńska),

III miejsce – Amelia Miksa, Szkoła Podstawowa nr 10 (n-l Emilia Skwarczyńska),

Wyróżnienie – Martyna Raczkowska, Szkoła Podstawowa nr 10 (n-l Emilia Raczkowska),

Wyróżnienie – Franciszek Smyk, Szkoła Podstawowa nr 11 (n-l Kamila Wójcik),

w kategorii klas 3 – 4:

I miejsce – Ada Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 12 (n-l Renata Hajduk),

II miejsce – Joanna Dziedzic, Szkoła Podstawowa nr 12 (n-l Renata Hajduk),

III miejsce – Roksana Szczepanik, Szkoła Podstawowa nr 10 (n-l Emilia Skwarczyńska),

Wyróżnienie – Wojciech Łagowski, Szkoła Podstawowa nr 11 (n-l Kamila Wójcik),

Wyróżnienie – Weronika Wiskowska, Szkoła Podstawowa w Komorowie (n-l Małgorzata Ksyt),

w kategorii klas 5 – 6:

I miejsce – Oliwier Kwiatkowski, Szkoła Podstawowa nr 13 (n-l Mariola Kubacka),

II  miejsce – Iga Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 12 (n-l Agnieszka Dziedzic),

III miejsce – Filip Łącki, Szkoła Podstawowa nr 13 (n-l Mariola Kubacka),

Wyróżnienie – Piotr Mieczkowski, Szkoła Podstawowa w Wiadernie (n-l Barbara Krośniak),

Wyróżnienie – Amelia Chachuła, Szkoła Podstawowa nr 11 (n-l Renata Lewandowska).

Wszystkim uczniom i nauczycielom należą się wielkie brawa za trud i zaangażowanie.

Nagrody główne w postaci sprzętu elektronicznego ufundowane zostały przez Gminę –Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz Firmę Izzzy Way Radosława Hajduka.

Tradycyjnie nauczycielki nagrodzonych uczniów miejscami 1,2,3 we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymały kupony podarunkowe ufundowane przez Salon Kosmetyczny Linia Urody oraz Pracownię makijażu i pielęgnacji urody Fanaberia.

Organizatorzy XI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim i Szkoła Języka Angielskiego BINGO SCHOOL w Tomaszowie Mazowieckim oraz koordynatorki Konkursu Agnieszka Promińska i Renata Hajduk składają podziękowania SPONSOROM Konkursu:

1. Bingo School
  2. Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki
  3. Rada Rodziców przy SP 12
  4. Pizzeria FIERO
  5. Wydawnictwo Oxford University Press
  6. Wydawnictwo MM Publications
  7. Wydawnictwo Express Publishing
  8. Chipita Poland
  9. Izzzy Way Radosław Hajduk
  10. Linia Urody – salon kosmetyczny Ewelina Nowakowska - Kania
  11. Piekarnia – Cukiernia w Zawadzie
  12. Fanaberia – Pracownia makijażu i pielęgnacji urody Marta Białkowska
  13. Firma Cukiernicza Birski
  14. Sklep NEONET w Tomaszowie Mazowieckim

Koordynatorki Konkursu składają również podziękowanie p. Krzysztofowi Siudakowi za pomoc w transporcie dekoracji.