Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

 

Mając na uwadze dobro naszych uczniów od momentu zawieszenia zajęć w szkole, tj. od 16 marca 2020 r., podjęliśmy trud zapewnienia kontynuacji nauki, starając się dostosować przekazywane materiały edukacyjne do możliwości psychofizycznych naszych wychowanków.

20 marca 2020 r. zostało podpisane Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, które obowiązuje od 25 marca 2020 r.

W związku z powyższym informuję, że będziemy kontynuować podjętą już pracę zdalną z uczniami bogatsi o nowe pomysły i zdobyte już w tym zakresie doświadczenia.

Od początku jest to niezwykłe wyzwanie dla nas wszystkich – Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. Wiemy, że dla wielu rodzin jest to sytuacja trudna. Zdajemy sobie sprawę, że nauka z dzieckiem w domu, często równolegle połączona z wykonywaniem pracy zawodowej jest ogromnym wysiłkiem dla Rodziców.  Będziemy starali się w miarę możliwości podejmować takie formy pracy z uczniami, aby minimalizować Państwa zaangażowanie w ten proces. Należy jednak podkreślić, że bez pomocy Rodziców nauczanie zdalne nie będzie możliwe do zrealizowania, głównie w przypadku uczniów młodszych, ale nie tylko. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom całej społeczności szkolnej będziemy starali się podejmować różne formy pracy zdalnej, od tych już wcześniej zaproponowanych (przesyłanie linków z propozycjami edukacyjnymi, wykorzystywanie rozmaitych platform, przesyłanie materiałów do samodzielnej pracy, itp.) poprzez podejmowanie prób bezpośredniej pracy z uczniami w formie wideokonferencji, czy indywidualnych konsultacji.

Istotna jest teraz dobra wzajemna komunikacja. Oczekujemy na sygnały płynące od Państwa, by nasz propozycje zadań i formy realizacji były możliwe do wykonania, by nie stwarzały efektu przeciążenia nauką, nie stały się przyczynkiem do frustracji i zniechęcenia zarówno uczniów jak i Rodziców. Zależy nam, by każde dziecko miało poczucie sukcesu, by czerpało z nauki radość i satysfakcję.

Zwracam się do wszystkich Rodziców z prośbą, by byli w stałym kontakcie z wychowawcami, na bieżąco śledzili informacje zamieszczane w dzienniku elektronicznym oraz na stronie internetowej szkoły. Ponadto wszyscy pozostali nauczyciele również chętnie służą Państwu pomocą i wsparciem, a Dyrekcja zachęca do dialogu, jest otwarta na wszelkie sugestie i propozycje.

 

W ten trudny czas musimy na sobie polegać. Wielokrotnie udowodniliśmy, że we wspólnych działaniach potrafimy być skuteczni i kreatywni.

Wierzę, że uda nam się przetrwać tę trudną sytuację i z radością powrócimy do szkoły i naszych codziennych obowiązków.

 

Za dotychczasową pracę serdecznie dziękuję wszystkim Nauczycielom,
Rodzicom i Uczniom.

Niech w codziennej pracy przyświecają nam słowa Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II:
Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali.”

 

Ewa Goździk – Szczepańska
p.o. Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2
w Tomaszowie Mazowieckim

 

Wszelkie uwagi, pytania, sugestie z Państwa strony do Dyrekcji Zespołu można kierować przez dziennik elektroniczny lub pod adres e-mail: zsp2@tomaszow-maz.pl