Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

SPRAWOZDANIE Z XVI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM

17 listopada 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Szkoła Języka Angielskiego BINGO SCHOOL zorganizowały XVI Powiatowy Konkurs Recytacji Poezjiw  Języku Angielskim. Tegoroczna edycja po 3 latach wersji on-line wróciła do formuły live. Temat przewodni Konkursu „Children” związany był z upowszechnianiem wiedzy o prawach dziecka w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przypadającymi na 20 listopada 2023 r. Uczniowie recytowali wiersze nawiązujące do szeroko pojętego terminu „świat dziecka”: jego nauką, zabawą, rolą w rodzinie. Z tematyką konkursu korespondowała dekoracja sceny oraz sali i korytarza w postaci wystawy prac projektowych uczniów SP 12 pod hasłem ‘Children’s Rights’.

            Patronat nad Konkursem objął Pan Mariusz Węgrzynowski Starosta Tomaszowski oraz Pan Marcin Witko Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

            Do Konkursu zgłoszono 45 uczniów z 15 szkół, 8 miejskich i 7 powiatowych. Uczniowie przygotowani zostali przez 24 nauczycieli języka angielskiego.

            Prezentacje uczestników miały charakter otwarty i stanowiły doskonałą lekcję języka angielskiego dla wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej Ośrodka Kultury TKACZ. Uczestnicy Konkursu podzieleni zostali na 4 kategorie wiekowe.

            W najmłodszej kategorii wiekowej klas 1 – 2, zaprezentowało się 8 uczestników z 7 szkół. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wystąpiła grupa utalentowanych uczennic z klas 7d i 7b ze Szkoły Podstawowej nr 12 koordynowana przez p. Agnieszkę Promińską. Pięknie wykonane piosenki z dziecięcych i młodzieżowych filmów oprawione układem choreograficznym umiliły przerwę wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom, a jurorom dały czas na przemyślaną ocenę recytacji najmłodszych uczniów.

            W części drugiej Konkursu, w kategorii klas 3 – 4, udział wzięło 13 recytatorów z 9 szkół. Po prezentacjach uczniów klas 3 – 4 wszyscy goście oraz uczestnicy mogli skosztować pysznych ciast, ciasteczek i napojów ufundowanych przez rodziców uczniów, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Bingo School.

            Do trzeciej części w kategorii klas 5 – 6 zgłoszonych zostało 15 uczniów z 10 szkół. Recytatorzy z tego przedziału wiekowego zaprezentowali znacznie trudniejszy repertuar. W tej przerwie uczniowie i opiekunowie mieli możliwość wysłuchać listu p. Mikołaja Pawlaka Rzecznika Praw Dziecka, który w jego imieniu odczytała p. Marlena Pytlak. W kolejnej części przerwy odbyło się spotkanie z p. Jadwigą Brajer Prezes TPD w Tomaszowie Mazowieckim. Pani Jadwiga podzieliła się cennymi spostrzeżeniami dotyczącymi dzieci, ich rozwoju, funkcjonowania w grupie. Zaprosiła wszystkich do zaangażowania w bezinteresowną pracę jako wolontariusz.

            Czwarta kategoria wiekowa, uczniowie klas 7 – 8, reprezentowana była przez 9 recytatorów z 6 szkół.

            W oczekiwaniu na wyniki konkursu, nad którymi pracowało Jury Konkursu w składzie: p. Paulina Tomasik, p. Joanna Kryczka oraz p. Marcin Wilk, wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów Konkursu.

            Na zakończenie Jury przekazało wyniki i nastąpiło uroczyste wręczenie podziękowań nauczycielom i sponsorom, dyplomów i nagród uczestnikom Konkursu.

            W XVI Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji w Języku Angielskim zostali nagrodzeni i wyróżnieni następujący uczniowie:

w kategorii klas 1 – 2:

I miejsce – Julia Leksa, Szkoła Podstawowa nr 8 (op. Ewa Radzyńska),

II  miejsce – Stella Fordham, Szkoła Podstawowa nr 12 (op. Jowita Grzeszczyszyn),

III miejsce – Lilianna Piwowarska, Szkoła Podstawowa w Brzustowie (op. Iwona Kurzyk),

Wyróżnienie – Tadeusz Kuta, Szkoła Podstawowa w Królowej Woli (op. Iga Kostrzewska),

Wyróżnienie – Maja Tracz, Szkoła Podstawowa w Rokicinach (op. Emilia Rytych),

w kategorii klas 3 – 4:

I miejsce – Justyna Sadowska, Szkoła Podstawowa TOMEK (op. Aneta Bukowska),

II miejsce – Małgorzata Mucha, Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa (op. Katarzyna Kuta),

III miejsce – Alicja Ciszewska, Szkoła Podstawowa TOMEK (op. Aneta Bukowska),

Wyróżnienie – Julia Chaber, Szkoła Podstawowa nr 11 (op. Kamila Wójcik),

Wyróżnienie – Iga Pękowska, Szkoła Podstawowa w Komorowie (op. Małgorzata Ksyt),

w kategorii klas 5 – 6:

I miejsce – Maria Jaroma, Szkoła Podstawowa nr 1 (op. Ewelina Owsianka),

II  miejsce – Łucja Zając, Szkoła Podstawowa nr 12 (op. Renata Hajduk),

III miejsce – Antoni Zimnicki, Szkoła Podstawowa w Glinniku (op. Monika Romaldowska),

Wyróżnienie – Aleksandra Hrabska, Szkoła Podstawowa nr 10 (op. Izabela Kowalczyk),

Wyróżnienie – Oliwier Wojnarowski, Szkoła Podstawowa nr 13 (op. Katarzyna Kowalska).

w kategorii klas 7 – 8:

I miejsce – Wiktoria Twardowska, Szkoła Podstawowa nr 1 (op. Sylwia Kowalczyk),

II  miejsce – Magda Mąkola, Szkoła Podstawowa nr 1 (op. Ewelina Owsianka),

III miejsce – Hanna Kowalczyk, Szkoła Podstawowa nr 1 (op. Ewelina Owsianka),

Wyróżnienie – Oliwia Fałek, Szkoła Podstawowa nr 1 (op. Sylwia Kowalczyk),

Wyróżnienie – Zuzanna Bernacik, Szkoła Podstawowa nr 10 (op. Anita Służewska-Grzmiączka).

Wszystkim uczniom i nauczycielom należą się wielkie brawa za trud i zaangażowanie.

Nagrody w postaci artykułów malarskich, szkolnych oraz książek ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe i Gminę – Miasto Tomaszów Mazowiecki. Zaproszenia do kina dla laureatów pierwszych miejsc ufundowało kino Helios, zaproszenia na pizzę dla laureatów i wyróżnionych ufundowała Fiero Pizza, karty podarunkowe do empiku dla laureatów miejsc 1 – 3 to prezent od Rady Rodziców SP 12. Słowniki oraz książki w języku angielskim przekazało uczestnikom wydawnictwo Oxford University Press. Ponadto uczestnicy otrzymali gadżety od pozostałych sponsorów.

Tradycyjnie nauczycielki laureatów miejsc pierwszych we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymały także nagrody, tym razem były to zestawy kosmetyków ufundowane przez Salon Urody Mirella.

Organizatorzy XVI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim i Szkoła Języka Angielskiego BINGO SCHOOL w Tomaszowie Mazowieckim oraz koordynatorki Konkursu Agnieszka Promińska i Renata Hajduk składają podziękowania SPONSOROM Konkursu:

 1. Starostwo Powiatowe
 2. Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki
 3. Rada Rodziców przy SP 12
 4. Szkoła Języka Angielskiego Bingo School
 5. Edyta i Mariusz Pietrzko – Pizzeria FIERO
 6. Kino Helios
 7. Wydawnictwo Oxford University Press
 8. Wydawnictwo Macmillan
 9. Wydawnictwo Express Publishing
 10. Lena Kaczmarska – Salon Urody Mirella

Koordynatorki Konkursu składają również podziękowania:

 1. Ewie Redko za  dekorację sceny,
 2. Jarosławowi Musiałowi za nagłośnienie,
 3. Kamilowi Borkowskiemu za fotorelację,

przybyłym gościom: p. Tomaszowi Migale – Zastępcy Prezydenta Miasta, p. Iwonie Sudak – Dyrektor Wydziału Edukacji, p. Jerzemu Kowalczykowi – Sekretarzowi Powiatu Tomaszowskiego, p. Marcinowi Rybakowi – Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji, p. Marlenie Pytlak – reprezentującej Biuro Rzecznika Praw Dziecka, p. Jadwidze Brajer – Prezes TPD,

O.K. TKACZ za gościnę w swoich progach.