„Przyjazna pracownia”

13 października 2015 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Przyjazna pracownia”.

W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele Rady Rodziców, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, uczniowie klas trzecich i szóstych, którym przewodniczyła Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2, Pani Iwona Sudak.

Do konkursu dobrowolnie włączyło się wiele społeczności klasowych. Wszystkie odświeżane pracownie zyskały nowy wygląd. Uczniowie, rodzice jak i nauczyciele wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem. Klasy zostały pięknie udekorowane własnoręcznie wykonanymi ozdobami, stały się jaśniejsze, przestronniejsze, bardziej kolorowe i przyjazne dzieciom. Uczniowie chętniej w nich przebywają, zdobywając wiedzę i umiejętności.

Nagrodzonych zostało aż osiem pracowni. Klasyfikacja i przydział  nagród wygląda następująco:

I miejsce

sala nr 8 (klasy: 2c opiekun pani Paulina Kawecka i 1e opiekun pani Ewelina Ślimak)- tablica interaktywna

sala nr 7 (klasy: 6c opiekun pani Mariola Tatarynowicz i 5e pani Jolanta Kubacka)- tablica interaktywna

II miejsce

sala nr 20 (klasy: 3a opiekun pani Jolanta Piątkowska i 2b opiekun pani Beata Milczarek)- oczekiwanie na tablicę interaktywną oraz wyjście do kina „Włókniarz”

sala nr 4 (klasy: 2d opiekun pani Beata Przybyłek - Kołodziejczyk i 1c opiekun Pani Lucyna Błońska)- oczekiwanie na tablicę interaktywną oraz wyjście do kina „Włókniarz”

III miejsce

sala nr 19 (klasy 3d opiekun pani Monika Bińczyk i 1b opiekun pani Beata Daras)- bon o wartości 500zł na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży „Omnitur”

sala nr 10 (klasy 2f opiekun pani Małgorzata Bocheńska i 1f opiekun pani Dorota Lenarczyk)- bon o wartości 500zł na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży „Omnitur”

IV miejsce

sala nr 11 (klasy 3c opiekun pani Renata Hajduk i 1g opiekun pani Agnieszka Oleszek)- wyjście na kręgielnię przy OSiR

sala nr 12 (klasa 3e opiekun pani Małgorzata Mąkoszewska)-  wyjście na kręgielnię przy OSiR.

Nagrody główne - tablice interaktywne zostały pozyskane dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej w akcję „Moje miasto bez elektrośmieci”. Zachęcamy nadal wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się w zbiórkę elektrośmieci w Szkole Podstawowej nr 12, gdyż akcja nadal trwa. Dzięki temu pozyskamy dla szkoły kolejne pomoce multimedialne, uatrakcyjniające zajęcia edukacyjne.