Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dwunastka obchodzi Święto Patrona

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II)

18 maja 2023r. był dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 12 dniem uroczystym, poświęconym świętowaniu 103 rocznicy urodzin patrona placówki Jana Pawła II.

Medal „Przyjaciel Szkoły –  Lolek” otrzymał w tym roku szkolnym ks. Sławomir Klich, kustosz Sanktuarium św. Antoniego. Jest to wyraz wdzięczności za angażowanie się w życie  szkoły, okazywaną pomoc, życzliwość i ofiarność.

Społeczność szkoły uczestniczyła tego dnia we Mszy św. w kościele pw. św. Antoniego, czynnie współtworząc oprawę liturgiczną, a przed budynkiem szkolnym, przy kamieniu pamiątkowym poświęconym Janowi Pawłowi II, złożono kwiaty, zapalono znicze i wspólnie odśpiewano hymn szkoły.

Ważnym elementem wpisującym się w obchody Dnia Patrona było nagrodzenie uczniów biorących udział w szkolnych konkursach związanych z życiem i nauczaniem Jana Pawła II oraz prezentacja „Szkolnej Ławeczki Przyjaźni”, która ma być przestrzenią budowania dobrych relacji rówieśniczych. Pięknie opowiedzieli o tym uczniowie scenką pantomimiczną.

Goście, pracownicy szkoły i uczniowie obejrzeli również program artystyczny. Był on zaproszeniem do uważnego przyjrzenia się życiu człowieka, który dzielił się z innymi wszystkim, co posiadał i co Go stanowiło.

Obchody Dnia Patrona zaszczycili swoja obecnością: ks. Sławomir Klich – proboszcz parafii pw. św. Antoniego oraz pan Marcin Rybak - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji.