CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Aby dowiedzieć się więcej o zaplanowanych warsztatach zachęcamy do zajrzenia na stronę Klubu Młodego Programisty.

CodeWeek – trwa największe w Europie wydarzenie związane z programowaniem

Do 25 października trwa CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ramach #CodeWeek2020 wspólnie z trenerami Klubu Młodego Programisty zapraszamy do udziału w webinarach dotyczących programowania!

Przez cały czas trwania #CodeWeek2020 organizowane są webinary prowadzone przez profesjonalnych trenerów programowania Klubu Młodego Programisty. Z pewnością każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania, znajdzie coś dla siebie!

To świetna okazja, aby wraz z innymi miłośnikami programowania świętować Europejski Tygodzień Programowania. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i ich rodziców, ale zapraszamy do udziału również wszystkich innych zainteresowanych programowaniem.

Warsztaty dla dzieci i rodziców

Zachęcamy do udziału w zajęciach, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, które potrwają do 24 października, zarówno w dni robocze jak i weekendy.

W weekendy, czyli 17, 18 oraz 24 października w godz. 16.00-18.00 zapraszamy na dwugodzinne warsztaty. W tych dniach - w pierwszej części spotkań, czyli od godz. 16.00 do 17.00 - czekamy na rodziców:

• 17 października (sobota) o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie „Dlaczego warto uczyć się programowania blokowego?”,
  • 18 października (niedziela) o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie „Czy gry komputerowe mogą być rozwijające?”,
  • 24 października (sobota) o godz. 16.00 zapraszamy na ostatnie spotkanie „Co po Scratchu 3.0? …tworzenie gier i nie tylko…".

Druga część, która odbywa się w godz. 17.00 - 18.00 skierowana jest do dzieci. Podczas tych zajęć, pod okiem trenerów, będą one uczyć się podstaw programowania i pisać swoje pierwsze linijki kodu.

W dni robocze, od wtorku do piątku, do 16 października oraz od 20 do 23 października, odbędą się jednogodzinne warsztaty programowania adresowane do uczniów klas 1- 6. Zaczynamy zawsze o godz. 17.00.

Co ważne, poziom warsztatów będzie wzrastał wraz z upływem kolejnych codeweekowych dni, zatem warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu swojego uczestnictwa.

• 16 października warsztaty skierowane są do najmłodszych uczniów z klas 1-2 oraz dzieci, które wcześniej nie miały styczności z nauką programowania.
  • 20 i 21 października na zajęcia zapraszamy nieco starszych uczestników - z klas 3-4 - oraz młodsze dzieci, które miały już styczność z nauką programowania.
  • 22 i 23 października odbędą się specjalnie zajęcia dla uczniów klas 5-6 oraz młodszych dzieci, które są już zaawansowane w nauce programowania