Konkurs „Biała Góra wśród przyrody” rozstrzygnięty

28 kwietnia 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs „Biała Góra wśród przyrody”, którego organizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz TKSM Biała Góra. Zadaniem uczestników było wykonanie w grupie makiety przedstawiającej kopalnię Biała Góra wśród otaczającej ją przyrody.

II miejsce w powiatowym etapie konkursu zajęły uczennice z klasy 3 a: Kornelia Bernacka i Lena Tkaczyk, przygotowane do konkursu przez p. Małgorzatę Mąkoszewską.

Gratulujemy!

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie makiety w grupach liczących maksymalnie 3 osoby, przedstawiającej kopalnię Biała Góra wśród otaczającej ją przyrody.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klasy 3a- 7 grup, które wykonały makiety zgodnie z regulaminem konkursu.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie:

Małgorzata Mąkoszewska,

Ewa Karczemska,

Ewa Redko.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu.

I miejsce zajęły dwie grupy w składzie:

1. Zlata Holub i Emilia Kuritsyna
  2. Kornelia Bernacka i Lena Tkaczyk

II miejsce – grupa w składzie: Julia Grączeska, Oliwia Zdonek, Aleksandra Kozarek

III miejsce – grupa w składzie: Kacper Dębiec, Tymon Marzec, Antoni Grduk

W powiatowym etapie konkursu wezmą udział prace grup, które zajęły I miejsce w szkolnym etapie konkursu.

Koordynator konkursu: Małgorzata Mąkoszewska

Regulamin szkolnego etapu konkursu „Biała Góra wśród przyrody” dla klas I - III

Organizatorem Konkursu jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Partnerem jest TKSM Biała Góra.

Cele Konkursu:

1. Rozwijanie kreatywności, zainteresowań, wrażliwości i wyobraźni artystycznej dzieci i młodzieży.
  2. Plastyczne przetwarzanie obserwowanej przyrody.
  3. Pokazanie urokliwego otoczenia kopalni, współistnienia architektury z przyrodą, różnorodności terenu, bogactwa świata roślin i zwierząt.
  4. Rozwijanie umiejętności obserwacji współistnienia środowiska naturalnego i działalności człowieka.

Zadaniem uczestników jest wykonanie makiety w grupach liczących maksymalnie 3 osoby, przedstawiającej kopalnię Biała Góra wśród otaczającej ją przyrody.

Rozmiar podstawy makiety powinien wynosić 30 cm x 25 cm, natomiast wysokość nie powinna przekraczać 25 cm.

Makieta może zawierać następujące elementy: lasy, drzewa, jezioro, pracowników, ludzi, maszyny, itp.

Do wykonania makiety można wykorzystać materiały naturalne, surowce wtórne i materiały przyrodnicze m.in. drewno, karton, papier, sznurki, glinę, wełnę, filc, mech, kamienie, szyszki, korę, owoce leśne, krepinę, bibułę, farby, opakowania po artykułach spożywczych, rolki papieru, makulaturę białą i kolorową, nakrętki, korki, makaron itp. Dla zespolenia użytych do budowy surowców naturalnych można zastosować wszelkiego typu kleje, taśmy, spinacze, masę solną.

Prace należy wykonać na sztywnej podstawie umożliwiającej jej transport. Makieta musi być opatrzona metryczką zawierającą następujące dane: imiona, nazwiska, szkoła, klasa oraz dane kontaktowe opiekuna wraz z numerem telefonu, adres mailowy.

Prace należy składać do koordynatora do dnia 13.04.2023 r.

Koordynator konkursu: Małgorzata Mąkoszewska