Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kolejny sukces uzdolnionych uczniów naszej szkoły

Drużyna w składzie: Oliwia Gesz kl. 6d, Mija Grejber kl. 3a, Zofia Kaczmarek kl.6d i Agata Wójcik kl. 6d zdobyły 2 miejsce w Konkursie Plastycznym "Muzealny Proporzec". Dziewczynki pracowały pod kierunkiem p. Ewy Redko i p. Agnieszki Promińskiej. Po niemal 100 godzinach pracy szydełkiem i igłą powstał proporzec, który zatytułowano "Tomaszów włóczką malowany".

Opis Proporca

Awers

Proporzec otrzymał od autorek i opiekunek tytuł "Tomaszów włóczką malowany", tytuł nawiązuje do tradycji włókienniczej naszego miasta.

Pomysł i projekt proporca to efekt wspólnej pracy i przemyśleń uczennic i nauczycielek zaangażowanych w jego powstanie. Proporzec ma formę tryptyku. Każda z trzech części jest tematycznie związana z Tomaszowem Mazowieckim i ściśle realizuje wymagania regulaminowe.

Proporzec SP 12 stanowią 2 połączone ze sobą płaty tkaniny barwy granatowej, wewnątrz znajduje się biała flizelina. Proporzec ma przewidziane w regulaminie wymiary 130 cm (w najdłuższym miejscu) x 55 cm. Dół proporca półokrągły koresponduje kształtem z herbem Tomaszowa Mazowieckiego umieszczonego w centralnej części tryptyku

W górnej części tryptyku znajduje się ilustracja przedstawiająca budynek Muzeum im. Antoniego hrabiego Ostrowskiego. Budynek został wykonany z szydełkowych elementów zszytych ze sobą i przytwierdzonych do tkaniny. Nad budynkiem góruje pogodne niebo i korony drzew. Z lewej strony obok wieży umieszczono szydełkowe drzewa. W środkowej już wspomnianej - herb miasta, dolna część to włóczkowa ilustracja Niebieskich Źródeł.

Poszczególne elementy proporca zostały wykonane odradzającą się metodą szydełkowania, która dla autorek proporca stanowi sposób na relaks. Dziewczynki nauczyły się szydełkowania w szkole w nowej pracowni – Laboratoria Przyszłości w czasie zajęć manualnych prowadzonych przez p. Agnieszkę Promińską.

Wydziergane przez uczennice elementy o różnym stopniu trudności, kształtu i koloru zostały naszyte i naklejone na granatową tkaninę typu flausz

Herb Tomaszowa, środkowa część tryptyku, stanowi kombinację techniki szydełkowania, wyszywania i układania wyciętych z filcu elementów. Tarcza herbu została starannie wydziergana szydełkiem. To najtrudniejszy element, który wymagał ścisłej współpracy i pomocy nauczyciela. Odpowiedni dobór i odliczanie liczby oczek stanowiło wyzwanie dla młodych dziewiarek. Niedźwiedź, suknia, twarz, dłonie i korona Panny wykonane zostały z filcu. Suknię, twarz i dłonie Panny dodatkowo ozdobiono prostym ściegiem stanowiącym rysy twarzy i obrys fałdów sukni. Włosy Panny wykonano z odpowiednio ułożonych kawałków białej włóczki. Całość herbu otoczona biało - czerwonym warkoczem.

W trzeciej części tryptyku autorki starały się uchwycić piękno niepowtarzalnej przyrody Niebieskich Źródeł. Szydełkowe elementy o różnym stopniu trudności ułożono w zaplanowaną wspólnie kompozycję. Na tej ilustracji znalazły się drzewa na wysepkach,niebo, chmury i  roślinność odbijające się od lustra wody w postaci łańcuszkowych linii. W prawym rogu turkusowe plamy to bijące źródła. W dolnej części collage'u „płyną” dwa szydełkowe białe łabędzie z dwoma młodymi w kolorze ciemnobeżowym, przy brzegu „wyrastają” wydziergane białe kwiatuszki. Drzewa znajdujące się po prawej i lewej stronie delikatnie pną się w kierunku środkowej części pracy, łagodnie okalając herb miasta.

Całość, po jednej i drugiej stronie, została wokół ozdobiona łańcuszkiem wykonanym z włóczki typu melange.

Proporzec został umieszczony na drzewcu przewleczonym przez tunel tkaniny. Końce drzewca zakończono drewnianymi gałkami wkręconymi w drzewiec.

Rewers

Tylna część proporca to tkanina granatowa gładka. W lewej dolnej części znajduje się kolorowe logo SP12 także wydziergane na szydełku. W prawej przyszyto prostokąt tkaniny beżowej z informacją o autorach, opiekunach i szkole.