WYNIKI XV POWIATOWEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Organizatorami Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 oraz Szkoła Języka Angielskiego Bingo School w Tomaszowie Mazowieckim.

Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Starosty Tomaszowskiego.

Tegoroczna edycja Konkursu miała po raz kolejny charakter online. Nauczyciele szkół powiatu tomaszowskiego zgłosili 24 uczniów klas 1 – 8 wyłonionych drogą eliminacji wewnętrznych. Temat przewodni Konkursu ‘FOOD’ związany był z promowaniem idei zdrowej diety i świadomego odżywiania w związku z obchodami Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w dniu 8 listopada.

29 października odbyło się spotkanie (hybrydowe) członków Jury w składzie: Marcin Bińczyk, Oliwia Nowak, Joanna Kryczka oraz Paulina Tomasik. Jury oceniało nadesłane nagrania z recytacjamiuczniów. Po wnikliwej analizie wszystkich nagrań Jury Konkursu zdecydowało się przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii klas 1 -  2:

I miejsce: Julia Urbaszek  SP 10

II miejsce:  Olga Borysowska  SP 12

III miejsce: Małgorzata MuchaArchidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa

w kategorii klas 3 i 4:

I miejsce:Milena Rogala SP 10

II miejsce:Nikola Oleksik SP 10

III miejsce:Julia Chaber SP 11

wyróżnienie: Hanna Radziszewska  SP Rokiciny

wyróżnienie: Łucja Zając SP 12

wyróżnienie: Adam Malinowski Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa

w kategorii klas 5 i 6:

I miejsce: Maja Jeske SP 11

II miejsce:Nadia Ćwierkiewicz SP 11

III miejsce: Zuzanna Bernacik SP 10

wyróżnienie:Maja Czapnik SP 10

w kategorii klas 7 i 8:

I miejsce: Nikodem Głuch SP 12

II miejsce:Mateusz Najder SP Zawada

III miejsce:Zofia Tuźnik SP Rokiciny

wyróżnienie:Marika Buczyńska SP 13

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów oraz podziękowań dla nauczycieli i sponsorów odbędzie się 4 listopada 2022 r. o godzinie 12:00 w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim.Podczas tej uroczystości zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca zaprezentują „na żywo” wykonanie swoich utworów konkursowych. Zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

Dzięki hojności sponsorów, którzy w tak trudnym czasie wsparli Konkurs, laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody.

Oto sponsorzy:

1. Szkoła Języka Angielskiego Bingo School w Tomaszowie Mazowieckim
  2. Rada Rodziców przy SP 12
  3. Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki
  4. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
  5. Pizzeria FIERO
  6. Firma Magdalena p. Magdalena Grabarek
  7. Restauracja Sie je je
  8. Salon Urody Mirella, p. Lena Kaczmarska
  9. Wydawnictwo Oxford University Press
  10. Wydawnictwo Macmillan
  11. Wydawnictwo EGiS Express Publishing

Koordynatorkami Konkursu są: Renata Hajduk i Agnieszka Promińska.