VIII Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim

VIII Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim odbył się 22 kwietnia 2016 r. w gościnnych progach Ośrodka Kultury TKACZ.

Organizatorami Konkursu są Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Prywatna Szkoła Językowa Bingo School.

Pomysłodawczynią i koordynatorką Konkursu jest Agnieszka Promińska – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 12 oraz lektorka w Bingo School, z którą w tym roku współpracowała Renata Hajduk – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 12. Organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie 32 placówki.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół publicznych i niepublicznych terenu Powiatu Tomaszowskiego. Łącznie udział wzięło 18 placówek, 10 z Tomaszowa i 8 z powiatu. Uczniowie zostali przygotowani przez 24 nauczycieli języka angielskiego. Recytatorzy prezentowali jeden dłuższy wiersz lub dwa krótsze wiersze w języku angielskim. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Recytacje oceniało Jury w składzie: Małgorzata Zysiak – nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 3, Klaudia Grałek – lektorka języka angielskiego w Bingo School, Anna Płocka – sponsor konkursu, Marcin Wilk – konsultant wydawnictwa Oxford University Press, Stephanie Guźda – Fundacja PROEM, Kaitlyn Steinkamp – Fundacja PROEM.

Jury obradowało po prezentacji danej kategorii wiekowej, a uczestnicy w tym czasie mieli zorganizowane dodatkowe atrakcje: poczęstunek ufundowany przez rodziców uczniów klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej nr 12, występy taneczno – wokalne uczniów SP 12 przygotowane przez panie: Monikę Bińczyk, Renatę Hajduk oraz Agnieszkę Promińską, rozdanie nagród za udział wszystkim uczestnikom.

Wyniki, dzięki odpowiedniej organizacji imprezy, zostały ogłoszone w dniu Konkursu.

Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria klas 1 – 2:

I miejsce: Oliwier Kwiatkowski Studio Helen Doron

II miejsce: Piotr Walasik Szkoła Podstawowa nr 8

III miejsce: Wiktoria Jankowska Szkoła Podstawowa nr 8

Wyróżnienie: Amelia Chachuła Szkoła Podstawowa w Królowej Woli

Wyróżnienie: Julia Myszka Szkoła Podstawowa nr 8

Kategoria klas 3 – 4:

I miejsce: Nikola Dębowska Szkoła Podstawowa nr 14

II miejsce: Maja Biernacki Szkoła Podstawowa nr 12

III miejsce: Iga Lewandowska Szkoła Podstawowa nr 12

Wyróżnienie: Szymon Kuźba Szkoła Podstawowa nr 10

Wyróżnienie: Mateusz Habiera Szkoła Podstawowa nr 13

Kategoria klas 5 – 6:

I miejsce: Kacper Mazurek Szkoła Podstawowa w Zawadzie

II miejsce: Julia Sadłowska Szkoła Podstawowa w Brzustowie

III miejsce: Małgorzata Jedyk Szkoła Podstawowa nr 12

Wyróżnienie: Rita Wiśniewska Szkoła Podstawowa nr 1

Wyróżnienie: Julia Sikora Szkoła Podstawowa nr 1

Konkurs miał na celu popularyzować poezję w języku angielskim oraz rozwijać poczucie estetyki, co udało się osiągnąć dzięki prezentacji ponad 40 wierszy przez 42 uczestników (niektórzy uczestnicy mówili 2 wiersze, a w niektórych przypadkach te same wiersze recytowali różni uczniowie). Konkurs jak i przygotowania do niego wspierały i rozwijały zainteresowania uczniów zdolnych.

Wysiłki recytatorów i ich opiekunów zostały docenione i nagrodzone dzięki ofiarności 10 sponsorów imprezy:

Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Wydział Kultury i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

Zakład Gospodarki Ciepłowniczej Sp.z o. o.

Pizzeria FIERO w Tomaszowie Mazowieckim

Wydawnictwo Oxford University Press